Arteterapia

Co mówią nasze oczy - Motylki + 55 zdjęć

Już kolejny rok w naszym przedszkolu dzieci biorą udział w zajęciach Arteterapii, które mają na celu poprawienie samopoczucia psychicznego, nawiązanie kontaktu z otaczającym światem, poprawa jakości życia dziecka a także pogłębianie znajomości samego siebie.

Tym razem, 18 października 2017,  podczas zabaw Arteterapii dzieci wykonały pracę plastyczną  pt "Co mówią nasze oczy".

Zadaniem dzieci było wycięcie fragmentu twarzy z oczami, przyklejanie ich na kartkę, a następnie dorysowywanie pozostałych elementów. Podsumowaniem spotkania była prezentacja prac oraz rozmowa na temat "Co mówią nasze oczy? co można z nich odczytać?".  Celem tych warsztatów było rozwijanie empatii i umiejętności rozpoznawania stanów emocjonalnych innych ludzi.

Co mówią nasze oczy - MotylkiCo mówią nasze oczy - MotylkiCo mówią nasze oczy - Motylki

Arteterapia u Motylków i Biedronek + 23 zdjęć

"Podróż do krainy fantazji" i "Bajka o strachu"
W ostatnim tygodniu listopada w grupach młodszych odbyły się zajęcia z elementami arteterapii. Grupy 3-4 latków poznały bajkę o strachu, była to okazja do zapoznania dzieci ze swoimi lekami i próba pracy nad nimi. W grupie starszaków dzieci odbyły podróż do krainy fantazji poprzez wizualizację słuchanej bajki przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej, była to okazja do dzielenia się swoimi wrażeniami, słuchanie bajki pomaga dzieciom odprężyć się i uwrażliwić poszczególne zmysły. Dzieci chętnie uczestniczą w podróżach do krainy fantazji, delektują się momentami ciszy i odprężenia i łatwością zanurzają się w fantazjowaniu.

Arteterapia u Motylków i BiedronekArteterapia u Motylków i BiedronekArteterapia u Motylków i Biedronek

Zabawy z Arteterapii u starszaków + 50 zdjęć

Zabawy z Arteterapii u starszakówZabawy z Arteterapii u starszakówZabawy z Arteterapii u starszaków

Kulką malowane - Motylki (maerzec) + 25 zdjęć

Kulką malowane - Motylki (maerzec)Kulką malowane - Motylki (maerzec)Kulką malowane - Motylki (maerzec)

Kulką malowane + 82 zdjęć

W pierwsze marcowe dni przedszkolaki brały udział w zajęciach z arteterapii- malowały szklanymi kulkami. Celem zabawy plastycznej był rozwój wyobraźni i niekonwencjonalnego myślenia, rozwijanie poczucie sprawstwa. Przez poruszanie pudelkiem w dowolny sposób na kartce tworzyły dowolne piękne kompozycje. Był to czas do eksperymentowania z różnymi technikami malowania kulkami. Po wyschnięciu prac dzieci wyszukały fragmenty o ciekawych ich zdaniem konturach, nadały im tytuły, skojarzenia.

Kulką malowane Kulką malowane Kulką malowane

«poprzednia strona - następna strona»