Co się u nas dzieje?

Zielony ogródek Pszczółek + 20 zdjęć

W drugim tygodniu marca 2018 r  Maluchy podjęły temat pracy Ogrodnika, a następnie same wcieliły się jego rolę. Dzieci dowiedziały się czym zajmuje się taka osoba, a także jakie narzędzia są mu potrzebne do pracy. Efektem naszych działań jest piękny wiosenny ogródek, który jest codziennie pielęgnowany i doglądany przez dzieci.

Zielony ogródek PszczółekZielony ogródek PszczółekZielony ogródek Pszczółek
Magdalena Strózik , 24 marca 2018

Mali ogrodnicy w sklepie "Promyk". + 13 zdjęć

W kolejny marcowy tydzień grupa Biedronek rozmawiała o wiosennych pracach ogrodowych. Był to idealny czas na rozmowę ze specjalistami w tej dziedzinie. Dzieci wybrały się do sklepu ogrodniczego "Promyk". Przemili właściciele sklepu opowiedzieli o narzędziach ogrodniczych, nawozach oraz rodzaju nasion i cebulek, które można siać w różnych porach roku. Będąc w sklepie przedszkolaki postanowiły zrobić zakupy, aby stworzyć swój zielony kącik w sali. Dzięki uprzejmości właścicieli zakupy w postaci nasion, cebulek, ziemi, doniczek i nawozu dostaliśmy w prezencie. .

Mali ogrodnicy w sklepie Mali ogrodnicy w sklepie Mali ogrodnicy w sklepie
administraor , 24 marca 2018

Wielkanocne spotkanie u Żabek + 18 zdjęć

22.03.2018 r. w grupie: "Żabek" odbyły się warsztaty dla dzieci i rodziców pod tytułem "Wielkanocna kurka". Celem spotkania było poznanie tradycji Świąt Wielkanocnych oraz zaciesnienie więzi emocjonalnych pomiędzy dziećmi i rodzicami. Sala Żabek w tym dniu wypełniona była zapachem siana. Dzieci i rodzice wspólnie formowały kurkę  a następnie owijali ją sznurkiem. Następnie doklejano im dziobki, grzebyczki itp. Wszystkim czas szybko minął a radość dzieci była przeogromna.

Wielkanocne spotkanie u ŻabekWielkanocne spotkanie u ŻabekWielkanocne spotkanie u Żabek
Irena Słota , 22 marca 2018

Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej - Biedronki + 8 zdjęć

W czwartek 22.03.2018 r. w Centrum Kultury w Sycowie odbył się II PRZEGLĄD PIOSENKI HARCERSKIEJ I TURYSTYCZNEJ „ NA SZLAKU” organizowany prze HUFIEC ZHP SYCÓW im. 7 Łużyckiej Dywizji Piechoty. W Festiwalu udział wzięły nasze przedszkolaki, które zaprezentowały dwa utwory: " Czerwona róża, biały kwiat" oraz " Rodzinna wycieczka". Dodatkowo dzieci należące do zuchów zaprezentowały piosenkę " Stokrotka". Każdy uczestnik otrzymał nagrody rzeczowe.

Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej - BiedronkiPrzegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej - BiedronkiPrzegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej - Biedronki
Ewelina Mikołajczyk , 22 marca 2018

Konkurs "Wielkanocna pisanka" + 62 zdjęć

21 marca 2018 r odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt "Matematyczna pisanka", której celem było połączenie zdolności plastycznych oraz wiedzy matematycznej. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Po raz kolejny dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały barwne i pomysłowe "dzieła", wykorzystując różnorodne techniki plastyczne. Dziękujemy za udział i gratulujemy Zwycięzcom!!!!

Konkurs Konkurs Konkurs
administraor , 21 marca 2018