Co się u nas dzieje?

Nie będzie nas ale będzie las - akcja + 162 zdjęć

"Nie będzie nas ale będzie las!" - pod takim hasłem wszystkie dzieci z naszego przedszkola wybrały się do lasu, by pod okiem panów leśniczych Czesława Pawlikowskiego i Grzegorza Tajaka zasadzić młode drzewka. W ramach współpracy z Nadleśnictwem Syców realizujemy zagadnienia dotyczące edukacji przyrodniczej i ekologii. Udział w akcji sadzenia lasu ma na celu pokazać wyjątkowe walory przyrody lasów w naszej okolicy a także pokazać, że las to wspaniałe miejsce na wspólne spędzenie czasu z rodziną.

Nie będzie nas ale będzie las - akcjaNie będzie nas ale będzie las - akcjaNie będzie nas ale będzie las - akcja
Administrator , 18 kwietnia 2016

O emocjach - warsztaty w Szkole Podstawowej nr 1 + 11 zdjęć

O emocjach - warsztaty w Szkole Podstawowej nr 1O emocjach - warsztaty w Szkole Podstawowej nr 1O emocjach - warsztaty w Szkole Podstawowej nr 1
Administrator , 15 kwietnia 2016

Życie jest najpiękniejszą z bajek - Pchatki + 40 zdjęć

14 kwietnia 2016r dzieci z grupy Puchatków pod opieką pani Paulinki Zaradnej, wzięły udział w Przeglądzie "Zycie jest najpiękniejszą z bajek", zorganizowanej przez Publiczne Przedszkole nr 1 im. Koszałka Opałka w Sycowie.  Podczas artystycznego przeglądu bajek dzieci z gminnych przedszkoli zaprezentowały krótkie scenki o Smerfach.

Życie jest najpiękniejszą z bajek - PchatkiŻycie jest najpiękniejszą z bajek - PchatkiŻycie jest najpiękniejszą z bajek - Pchatki
Administrator , 15 kwietnia 2016

Dzieciństwo bez przemocy - warsztaty w szkole + 41 zdjęć

8 kwietnia 2016r dzieci z grupy Puchatków wzięły udział w warsztatach pt "Bez złości nie ma miłości", w Szkole Podstawowej nr 1 w Sycowie.

Piątkowe przedpołudnie "Puchatki" spędziły pracowicie, ale i bardzo przyjemnie na zajęciach w SP Nr 1 wraz z klasa 1E. Dotyczyły one radzenia sobie z negatywnymi emocjami. Po wprowadzeniu w tematykę za pomoca wiersza, dzieci opisywały swoje odczucia i emocje w różnych sytuacjach z życia przedszkolnego czy domowego. Miały możliwość prezentacji swych emocji za pomoca mimiki twarzy(złość, smutek, radość), dopasowywały również do nich odpowiednie ilustracje. Następnie podzieleni zostaliśmy na dwie grupy-pierwsza otrzymała obrazek radosnego dziecka, druga-zdenerwowanego, do każdej ilustarcji dzieci miały za zadanie dopasować odpowiednie "minki"wycięte wcześniej z gazet. Nastepnie wspólnie z uczniami przygotowały plakat, przyklejając odpowiednie obrazki i kolorując napis"BEZ ZŁOŚCI MAMY WIĘCEJ RODOŚCI". Na zakończenia Pani Justynka przeczytała opowiadanie relaksacyjne, które było podsumowaniem naszej tematyki.
Serdecznie dziekujemy za zajęcia, które przygotowane i przeprowadzone zostały przez Pania Magdalenę Dynowską-Kulferst oraz Panią Justynę Bondas-dwóch szkolnych pedagogów.

Dzieciństwo bez przemocy - warsztaty w szkoleDzieciństwo bez przemocy - warsztaty w szkoleDzieciństwo bez przemocy - warsztaty w szkole
Paulina Zaradna , 08 kwietnia 2016

Sportowe potyczki przedszkolaków w Twardogórze. + 94 zdjęć

7 kwietnia 2016 r dzieci z grup Puchatki i Słoneczka wzięły udział w VIII Olimpiadzie Międzyprzedszkolnej w Twardogórze, organizowanej przez Miejskie Przedszkole z Oddziałem Małego Dziecka. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Burmistrz Zbigniew Potyrała, a zapalenia znicza olimpijskiego – Robert Szczot. Po złożeniu stosownego ślubowania drużyny rozpoczęły rywalizację. W konkurencjach takich jak m.in.: skoki w workach, „podaj do tyłu pałeczkę”, sanie (jazda na poduszce), slalom z woreczkiem na paletce, spacer pingwina (spacer z kręglem między nogami), kto szybciej przewiezie swojego nauczyciela na kocu do mety, wojna na kuli, uczestnicy musieli wykazać się zwinnością, szybkością, fantazją oraz sprytem. Żywiołowo reagującą publiczność wspierały grupy cheerleaderek z SP 1 w Twardogórze. W przerwach między konkurencjami grupy z poszczególnych przedszkoli prezentowały krótkie programy artystyczne.
Na zakończenie VIII Międzyprzedszkolnej Olimpiady Sportowej wszyscy jej uczestnicy otrzymali z rąk Burmistrza Zbigniewa Potyrały oraz Dyrektor Iwony Palko - medale, puchary, dyplomy oraz upominki, a następnie odbyła się defilada, zamykająca imprezę.

Sportowe potyczki przedszkolaków w Twardogórze.Sportowe potyczki przedszkolaków w Twardogórze.Sportowe potyczki przedszkolaków w Twardogórze.
Administrator , 08 kwietnia 2016