Co się u nas dzieje?

Króliczek u Małego KsięciaKróliczek u Małego KsięciaKróliczek u Małego Księcia
Ala Pacyna , 29 marca 2015

Słoneczka w bibliotece szkolnej. + 10 zdjęć

W piatek 27 marca 2015 grupa "Słoneczek" została zaproszona do szkoły podstawowej nr 1 w Sycowie. Tym razem zwiedzalismy bibliotekę. Pani Jola Z. zapoznała nas z zebranym  bogactwem literatury i sposobem wypożyczania ksiązek. Ponadto przedstawiła postać pisarza dla dzieci Grzegorza Kasdepki, który niedawno odwiedził bibliotekę i pozostawił ciekawe książki swojego autorstwa. Jesną z nich zatytułowaną "Ostrożnie" przeczytała nam pani Jola. Ksiązka opowiadała o niebezpieczeństwie związanym z gazem. Potem jeszcze słuchalismy opowiadania "Smerfowa nauka" . Jak widać na zdjęciach relaksowaliśmy się na maksa a potem już trochę głodni wróciliśmy do przedszkola na obiad.

Słoneczka w bibliotece szkolnej.Słoneczka w bibliotece szkolnej.Słoneczka w bibliotece szkolnej.
Małgorzata Trzeciak, , 29 marca 2015

Krasnale w sycowskiej Bibliotece + 24 zdjęć

Dzisiejszego pięknego dnia tj. 25 marca 2015r dzieci z grupy Krasnale wzięły udział w zajęciach bibliotecznych. Przedszkolaki mogly podzielić się wiedzą na temat  książki, poznały sekrety pracy bibliotekarza  oraz wzięły udział w akcji cpcd. Dziękujemy pani Dorocie Balcer za przemile chwile.

Krasnale w sycowskiej BiblioteceKrasnale w sycowskiej BiblioteceKrasnale w sycowskiej Bibliotece
Joanna Pietruszewska , 25 marca 2015

Zajęcia plastyczne u Słoneczek + 16 zdjęć

25 marca 2015r Pani Irena Słota- mama Izy przygotowała i przeprowadziła wspólnie z nauczycielką grupy zajęcia plastyczne. Celem ich było rozwijanie sprawności manualnych dzieci poprzez odrysowywanie, wycinanie, zaginanie, doskonalenie współpracy podczs korzystania ze wspólnych narzędzi oraz budowanie wiary we włane możliwości. Każde z dzieci samodzielnie lub z niewielką pomocą wykonało kwiatek -żonkil, który mogło zabrać do domu. Dziękujemy pani Irence i prosimy jeszcze o kolejne warsztaty twórcze w przedszkolu.

Pani Irena prowadzi w ramach "Przystani twórczej" warsztaty dla dzieci w "białym domku" w Sycowie. Jest możliwośc zapisania dziecka pod nr telefonu 696 773 606.

Zajęcia plastyczne u SłoneczekZajęcia plastyczne u SłoneczekZajęcia plastyczne u Słoneczek
Małgorzata Trzeciak, , 25 marca 2015

Krasnale i Pszczółki w Afrykarium + 104 zdjęć

Krasnale i Pszczółki w AfrykariumKrasnale i Pszczółki w AfrykariumKrasnale i Pszczółki w Afrykarium