Co się u nas dzieje?

Arteterapia u Motylków i Biedronek + 23 zdjęć

"Podróż do krainy fantazji" i "Bajka o strachu"
W ostatnim tygodniu listopada w grupach młodszych odbyły się zajęcia z elementami arteterapii. Grupy 3-4 latków poznały bajkę o strachu, była to okazja do zapoznania dzieci ze swoimi lekami i próba pracy nad nimi. W grupie starszaków dzieci odbyły podróż do krainy fantazji poprzez wizualizację słuchanej bajki przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej, była to okazja do dzielenia się swoimi wrażeniami, słuchanie bajki pomaga dzieciom odprężyć się i uwrażliwić poszczególne zmysły. Dzieci chętnie uczestniczą w podróżach do krainy fantazji, delektują się momentami ciszy i odprężenia i łatwością zanurzają się w fantazjowaniu.

Arteterapia u Motylków i BiedronekArteterapia u Motylków i BiedronekArteterapia u Motylków i Biedronek
Izabela Gręda , 02 grudnia 2016

Wieczór Andrzejkowy - Krasnale + 87 zdjęć

W środę 30 listopada 2016r najstarsze przedszkolaki spotkały się by poprzez zabawy i tradycje związane z Andrzejkami, poznać swoją przyszłość. Oczywiście w pieknych bajkowych strojach towarzyszyli także rodzice, którzy aktywnie uczestniczyli w wieczorze wróżb i czarów.

Wieczór Andrzejkowy - KrasnaleWieczór Andrzejkowy - KrasnaleWieczór Andrzejkowy - Krasnale
Małgorzata Trzeciak , 02 grudnia 2016

Świąteczne pierniczki u Żabek + 30 zdjęć

30 listopada 2016r przygotowania do Zlotu Mikołajów w pełni. Tym razem to Żabki w ramach kuchcikowa przygotowały pyzne pierniczki,

Świąteczne pierniczki u ŻabekŚwiąteczne pierniczki u ŻabekŚwiąteczne pierniczki u Żabek
Magdalena Lempert , 01 grudnia 2016

Motylki - Urodzinki grupy + 75 zdjęć

29 listopada 2016r w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji I Urodzin Grupy Motylków. Dzieci w pięknych strojach przygotowały i zaprezentowały część artystyczną, w formie wierszy, piosenek i tańców. Rodzice również "stanęli na wysokości zadania" przygotowując smaczny poczęstunek. Nie zabrakło wspólnych zabaw i pląsów oraz pamiątkowego zdjęcia grupowego.

Bardzo dziękujemy za wspaniały tort państwu: Patrycji i Dariuszowi Luźniak oraz Magdalenie i Damianowi Kendziom, a wszystkim Rodzicom za przygotowanie poczęstunku.

Dziękujemy także za wkład w życie grupy: a szczególnie państwu Ewelinie i Łukaszowi Mencel za biblioteczkę oraz Ewelinie i Bartłomiejowi Stasiaczykom za siedziska do grupowej biblioteczki.

Motylki - Urodzinki grupyMotylki - Urodzinki grupyMotylki - Urodzinki grupy
Anna Bajsarowicz , 29 listopada 2016

Krasnale w "Krainie liczb" + 30 zdjęć

Dnia 28.11.2016 r. grupa Krasnale wybrała się w matematyczną podróż do Krainy Liczb. Tym razem Liczbowa Droga nie była bezpieczna, ponieważ pojawił się na niej Psotnik Przewrotnik, wesoły skrzat, który uwielbia „plątać” wszystko w Liczbowej Krainie. Tak też było i tym razem, pomieszał i porozrzucał wszystkie liczby na Liczbowej Drodze. Na szczęście na pomoc Krasnalom przyszła Liczbowa Wróżka – Niezapominajka. Z pomocą jej czarodziejskiej różdżki Krasnale szybko odbudowały Liczbową Drogę i mogły wyruszyć do Liczbowego Miasta, aby złożyć wizytę Jedynce. Jak przystało na dobrze wychowane przedszkolaki - Krasnale przywitały się z nią serdecznie, obejrzały domek, w którym mieszka i zbudowały ogród, w którym mogły znajdować się tylko pojedyncze przedmioty. Na koniec ćwiczyły na karcie Jedynki rysowanie prostych pionowych linii.

Krasnale w Krasnale w Krasnale w
Katarzyna Wesoła , 28 listopada 2016