Co się u nas dzieje?

Z Janem Brzechwą o zdrowiu" - witaminki, witaminki. + 67 zdjęć

Trzeci tydzień "Z Janem Brzechwą o zdrowiu " tematyka realizowana w grupie "Słoneczek". Podczas tego tygodnia dzieci z tej grupy wysłuchały inscenizacji wiersza "Pomidor" i podczas jego omawiania rozumiały, że nie należy nikogo wyśmiewać. W zabawach dydaktycznych z owocami i warzywami wyróżniały te, które u nas rosną i te sprowadzane z innych krajów. Dowiedziały się o środkach konserwujących na owocach, w jaki sposób je usuwać i dlaczego. Wyróżniały owoce, które występują u nas tylko wiosną lub latem i te, które rosną latem i jesienią. Przyswoiły sobie pojęcie "sezonowe". Poznawały sposoby przechowywania owoców, warzyw aby były dostępne także zimą. Przypominały znaczenie w naszym jadłospisie owoców i warzyw. Planowały zdrowy posiłek jako zdobywanie odporności na codzień. Robiły soki i surówki z dostepnych owoców i warzyw. Degustując wyrażały swoje opinie co im smakuje i dlaczego. Podczas relaksu poobiedniego słuchały utworów: " Na straganie" i "Katar" J. Brzechwy. oraz H. Niewiadomskiej " Marchewkowe chipsy"\


Z Janem Brzechwą o zdrowiuZ Janem Brzechwą o zdrowiuZ Janem Brzechwą o zdrowiu
Małgorzata Trzeciak, , 26 listopada 2015
   

Światowy Dzień Pluszowego Misia + 43 zdjęć

25 listopada 2015r w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wszystkich przedszkolaków z okazji obchodów urodzinek Misia. Dzieci z grupy Biedroneczek przygotowały krótkie przedstawienie o misiu łakomczuszku, po czym wręczone zostały nagrody za prace plastyczne w ramach konkursu plastycznego.


Światowy Dzień Pluszowego MisiaŚwiatowy Dzień Pluszowego MisiaŚwiatowy Dzień Pluszowego Misia
Anna Bajsarowicz , 25 listopada 2015
   

Pasowanie na Przedszkolaka - Motylki + 117 zdjęć

25 listopada 2015r w godzinach popołudniowych odbyła się długo oczekiwana uroczystość Pasowania na przedszkolaka dzieci z grupy Motylków. Podczas części artystycznej przedszkolaki tańcem, wierszem i piosenką zaprezentowały swoje pierwsze umiejętności, po czym zarówno dzieci jak i rodzice złożyli "Przyrzeczenie". Każdy Motylek został pasowany przez panią dyrektor na Przedszkolaka i otrzymał Dyplom oraz upominek. Tradycyjnie nie zabrakło smacznego tortu w kształcie Motylka, za który dziękujemy państwu Patrycji i Dariuszowi Luźniak.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla wszystkoich gości.
Życzymy zarówno dzieciom jak i rodzicom wielu radosnych chwil w naszym przedszkolu.


Pasowanie na Przedszkolaka - MotylkiPasowanie na Przedszkolaka - MotylkiPasowanie na Przedszkolaka - Motylki
Anna Bajsarowicz , 25 listopada 2015
   

Przedszkolaki w Fabryce ozdób szklanych + 105 zdjęć

W poniedziałek 23 listopada grupa "Słoneczek" wraz z grupą "Biedroneczek" pojechała na wycieczkę do Krośnic, do małej Fabryki ozdób szklanych. Celem naszej wycieczki było dowiedzieć się jak powstają różne ozdoby choinkowe, czy trudnosię je wykonuje i co jest do tego potrzebne. Wszyscy byliśmy bardzo zainteresowani, mielismy dużo pytań i wszystkiego chcieliśmy dotykać. Po godzinnym zwiedzaniu cel naszej wycieczki został osiągniety, każdy przywiózł do przedszkola wiele wrażeń i bąbkę ze swoim imieniem. Najbardziej podobały się bąbki za scenkami z bajek a chłopcom te w kształcie samochodów. Byli też tacy którym podobały się bałwanki, muchomorki, pierniczki, serduszka, myszki, łabędzie i dzwoneczki. Słowem każdy znalazł dla siebie najpiękniejszą ozdobę.


Przedszkolaki w Fabryce ozdób szklanychPrzedszkolaki w Fabryce ozdób szklanychPrzedszkolaki w Fabryce ozdób szklanych
Małgorzata Trzeciak, , 23 listopada 2015
   

Biedroneczki "W bajkowej krainie" + 52 zdjęć

W czwartek 19.11.2015r grupa średniaków udała się do Biblioteki na specjalnie przygotowane zajęcia i zabawy dotyczące bajek. Podczas pobytu, dzieci mogły wykazać się swoja wiedzą dotyczącą bajek poprzez zagadki obrazkowe i słuchowe. Uczestniczyły również w opowieści ruchowej i mogły poczuć się jak na prawdziwym balu z Kopciuszkiem. Dziękujemy Bibliotece za ciekawe zajęcia podczas których dzieci mogły uczyć się poprzez zabawę.


Biedroneczki Biedroneczki Biedroneczki
Ewelina Mikołajczyk, , 21 listopada 2015
   

Mały Książe na Facebooku!

Sukcesy naszych absolwentów