Co się u nas dzieje?

Dzieci dzieciom z Hospicjum we Wrocławiu.... + 10 zdjęć

Czas przedświąteczny to czas szczególny; pełen miłości, ciepła, radości i wzajemnej życzliwości. Nasze przedszkole doskonale o tym pamięta, dlatego w listopadzie 2014r wszyscy czynnie włączyli się w zbiórkę upominków dla dzieci z Hospicjum we Wrocławiu.

Dzięki życzliwości pana Marka Grzegorka, który zawiózł zgromadzone przez Rodzinę Przedszkolną podarunki, trafiły one do Hospicjum już 2 grudnia 2014r. Bardzo dziękujęmy wszystkim  dzieciom, rodzicom i panu Markowi za dar serca i wrazliwość na potrzeby innych.

Dzieci dzieciom z Hospicjum we Wrocławiu....Dzieci dzieciom z Hospicjum we Wrocławiu....Dzieci dzieciom z Hospicjum we Wrocławiu....
Ewelina Mikołajczyk, Anna Bajsarowicz , 08 grudnia 2014

Zlot Mikołajów 2014 + 37 zdjęć

7 grudnia 2014r na sycowskim Rynku po raz kolejny odbył się Zlot Mikołajów. Wśród wielu stoisk i atrakcji nie zabrakło także naszych: w jednym można było zakupić "Sycowskie Pierniczki Książęce" , natomiast w drugim każde chętne dziecko samodzielnie ozdabiało pierniczki kolorowym lukrem oraz różnorodnymi posypkami. Podczas imprezy był także czas na prezentacje artystyczne, gdzie wystąpiły dzieci z grup Krasnali, Tygrysków oraz Pszczółek. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piosenki o tematyce Mikołajkowo - świątecznej.

Zlot Mikołajów 2014 Zlot Mikołajów 2014 Zlot Mikołajów 2014
Administrator , 07 grudnia 2014

"Magiczna noc" - nauczycielki dzieciom z okazji Mikołajek: + 96 zdjęć

W tym roku Św. Mikołaj 5 grudnia 2014 odwiedził dzieci w przedszkolu. Rankiem na dzieci czekała niespodzianka w postaci świątecznie ustrojonego przedszkola. Tuż po śniadaniu przedszkolaki wyruszyły do Centrum Kultury na przedstawienie pt "Magiczna noc" w wykonaniu nauczycielek przedszkola oraz uczniów sycowskiego Liceum Ogólnokształcącego. Tematyka bajki była bardzo bliska dzieciom. Opowiadała o siostrach Kasi i Krysi, które nie dbały o porządek, a szczególnie o zabawki i przybory, a chciały otrzymać od Mikołaja ogromną ilość prezentów. Gdy Wróżka, pełniąca rolę pomocnika Św. Mikołaja, usłyszała żale zabawek, zadecydowała, iż dziewczynki w prezencie otrzymają „stare- nowe zabawki” oraz książkę „Zasady dobrego wychowania”. Główne bohaterki zrozumiały swój błąd i wspólne z dziećmi obiecały poprawę.

Po przedstawieniu dzieci w towarzystwie Św. Mikołajów powróciły do przedszkoli, by tam otrzymać prezenty i upominki.

zdjęcia: przedszkole3 oraz sycow.naszemiasto.pl

Anna Bajsarowicz , 05 grudnia 2014

Spotkanie z Mikołajem - Biedroneczki + 51 zdjęć

Spotkanie z Mikołajem - BiedroneczkiSpotkanie z Mikołajem - BiedroneczkiSpotkanie z Mikołajem - Biedroneczki