Co się u nas dzieje?

Zabawy rytmiczne PuchatkówZabawy rytmiczne PuchatkówZabawy rytmiczne Puchatków
Małgorzata Trzeciak , 27 kwietnia 2017

„Z przyrodą za pan brat” – X Przegląd Twórczości Ekologicznej

Dnia 21.kwietnia w sycowskim Centrum Kultury odbył się X Przegląd Twórczości Ekologicznej „Z przyroda za pan brat” zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 3 im. Małego Księcia w Sycowie. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było drewno i drzewo. Dzieci z gr. BIEDRONKI i MOTYLKI pod kierunkiem Pani kingi Barczak przedstawiły sztukę pt.”Jak leśna gromada dbała o swój las”.

Celem przeglądu teatrzyków było kształtowanie opiekuńczej postawy wobec świata roślin i zwierząt, zwrócenie uwagi na konieczność ochrony środowiska przyrodniczego oraz integracja dzieci z różnych przedszkoli.

Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci za przygotowanie pięknych strojów dla naszych małych aktorów a dzieciom za piękne uczestnictwo w tym wspaniałym przedsięwzięciu. Słowa podziękowań kierujemy również do Pana Artura Szczygieł za świetne zdjęcia oraz dla Pana Sebastiana Michalskiego za pomoc w organizacji naszego występu.

Danuta Wolska , 27 kwietnia 2017

Przedszkolaki w Humanitarium + 120 zdjęć

19 i 20 kwietnia 2017r starszaki: Krasnale, Puchatki, Słoneczka i Biedroneczki odwiedziły Humanitarium czyli Ogrody Doświadczeń we Wrocławiu. To miejsce dedykowane dzieciom i dorosłym a jego zadaniem jest rozbudzenie ciekawości i chęci zrozumienia nauki oraz wzmocnienie szacunku do otaczającego nas świata. Dzięki interaktywnym eksponatom i zajęciom warsztatowym przedszkolaki zgłębiały tajniki nauk ścisłych, angażując w proces poznawczy wszystkie zmysły. Podczas zwiedzania wystawy zapoznały się z metodami wykorzystania energii wiatrowej, wodnej i świetlnej oraz dowiedziały się czym zajmuje się dział optyki. Najbardziej interesującym dla dzieci elementem wycieczki były zajęcia warsztatowe, na których nasi mali odkrywcy samodzielne wykonali własną, kolorową ciastolinę, którą z dumą zabrały do domu.

Przedszkolaki w HumanitariumPrzedszkolaki w HumanitariumPrzedszkolaki w Humanitarium
administraor , 22 kwietnia 2017

Śniadanie wielkanocne u Puchatków + 16 zdjęć

Jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi dzieci przygotowują koszyczki na okienku dla Zajączka, który zapełnia je słodyczami. W tym roku wszyscy martwili się czy zajączek dotrze do przedszkola, bo na dworze deszcz i wiatr. Miły gość jednak nie przeraził się zimna i bez problemu odnalazł drogę do "zerówki"!
Zanim jednak prrzedszkolaki otrzymały słodkie upominki czekało na nie świateczne śniadanie, oczywiście tradycyjne, czyli chlebek, masełko - baranek, jajka i kiełbaski. Pojawiły sie także słodkie wielkanocne babeczki. Teraz życzymy wszystkim Wesołyh Świąt Wielkanocnych!!!

Śniadanie wielkanocne u PuchatkówŚniadanie wielkanocne u PuchatkówŚniadanie wielkanocne u Puchatków
Emilia Wyrwas , 18 kwietnia 2017

ŻYCZENIA - WIELKANOC

wielkanoc